Zwycięstwo na początek

04-04-2017, 08:47 KS Rugby Ruda Śląska

KS Rugby Ruda Śląska – RC Częstochowa 46:12 (29:0)

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu, rozgrywanego po raz pierwszy systemem wiosna-jesień, rudzkie Gryfy na Burloch Arenie podejmowały zespół RC Częstochowa. Był to mecz grupy Południowej II ligi, w której grają również zespoły z Zielonej Góry, Nowego Sącza i Lubina.

Wynik spotkania po długiej przerwie już w szóstej minucie otworzył Mateusz Zabiegała,  wykańczając na skrzydle akcję ataku rudzian. Dziesięć minut później serią mocnych wejść „młynem” drogę na pole punktowe rywali znalazł Jan Muc i było 10:0. Chwilę później ponownie Zabiegała zdobył drugie przyłożenie, który ponownie skończył akcję ataku. Przed przerwą rudzianie jeszcze dwukrotnie zdobyli punkty, dzięki kapitanowi Pawłowi Peplińskiemu, raz wykańczając wejścia „młyna”, a drugi raz po szybko rozegranym karnym. Na przerwę rudzianie zeszli prowadząc 29:0.

Początek drugiej połowy były to błyskawiczne punkty Zabiegały - jego trzecie przyłożenie  w tym spotkaniu. Wysokie prowadzenie rozluźniło gospodarzy,  jednak do gry powrócili około 60 minuty, a przewagę punktową powiększył Marcin Mucha, po raz pierwszy grający na pozycji „wiązacza młyna”. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Gryfów. Jego autorem był Dominik Bryński, zdobywając przyłożenie w swoim stylu, mocnym wejściem  w ataku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gryfów 46:12.

Punkty zdobyli: Mateusz Zabiegała 15 pkt. (3P), Dominik Bryński 11 pkt. (1P, 3 pd), Paweł Pepliński 10 pkt. (2P), Jan Muc 5 pkt. (1P), Marcin Mucha 5 pkt. (1P)

Skład Gryfów: Krzysztof Jopert, Paweł Pepliński, Artur Stankiewicz, Jan Muc, Jakub Krupiński, Kamil Karcz, Szymon Majchrzak, Marcin Mucha, Jakub Skoczylas, Mateusz Magner, Mateusz Zabiegała, Rafał Szaciłowski, Dominik Bryński, Paweł Siwula, Patryk Kołodziej, oraz: Łukasz Fura, Paweł Marzec, Marcin Pyrek, Michał Jackowiec, Tomasz Kopeć.