Zwycięstwa Grunwaldu i Slavii !

18-04-2015, 15:45 Robert Połzoń

O godzinie 11:00 kolejne swoje ligowe mecze rozegrały drużyny Grunwaldu i Slavii. Halembianie zmierzyli się na własnym boisku z Skalnikiem Gracze. Rudzianie zrobili swoje i gładko pokonali niżej notowanego rywala.

Już od początku widać było że w meczu to „zieloni” będą stroną dominującą. Rudzianie co chwile 00wolne pole do Brzozowskiego a ten przelobował bramkarza. Siedemnaście minut później ładnym po dośrodkowaniu Dreszera Wolek posłał piłkę głową do bramki i mieliśmy już 2:0. Gdy wydawało się ze zawodnicy zejdą z tym wynikiem do szatni to w doliczonym czasie pierwszej połowy Kot przejął przed polem karnym piłkę i pięknym uderzeniem podwyższył wynik na 3:0.

W drugiej połowie mecz trochę się uspokoił lecz dalej to gospodarze mieli sprawy pod kontrolą. Wisienkę na torcie sobotniego zwycięstwa umieścił Jaskiernia, który w 66 minucie przejął źle wybitą przez bramkarza gości piłkę i strzelił obok tuż wychodzącego golkipera.

Grunwald Ruda Śląska 4:0 (3:0) Skalnik Gracze

W tym samym czasie ciężki bój na własnym boisku toczyli podopieczni trenera Piotrowicza. Mecz od samego początku był dość wyrównany jednak to gospodarze zadawali się częściej dochodzić do bramkowych sytuacji. Do przerwy utrzymywał się jednak bezbramkowy remis. W drugiej połowie przełamali się rudzianie. Na początku w 68. minucie Slavia wyszła na prowadzenie po strzale Zalewskiego .W ostatniej minucie meczu świetną indywidualną akcje przeprowadził Strzalla. Zbył on gola i ustalił wynik spotkania na 2:0.

-Nie był to łatwy mecz bo drużyna Rakowa postawiła wysoko poprzeczkę. Jest to młody i dobry zespół . Cieszę się że udało się te dwie bramki zdobyć chodź mieliśmy szanse na więcej. Przełamaliśmy się i myślę że to będzie to taki dobry prognostyk na kolejne mecze- mówił po meczu trener Marek Piotrowicz.

Slavia Ruda Śląska 2:0 (0:0) Raków II Częstochowa