Zwroty akcji

26-11-2012, 14:22 Sandra Hajduk

Świadkami emocjonującego widowiska byli kibice koszykarzy Pogoni.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do rudzian. Punktowali Patryk Jeleń, Dawid Kuczera, Paweł Mol, Jakub Modrzyński, Adam Wilkin, Mateusz Ogrodnik, Patryk Łapot i Przemek Tomecki. Ten ostatni zaliczył cztery zbiórki w obronie, zaś Dawid Kuczera cztery asysty. Po tej kwarcie Pogoń wygrywała 29:11.

W drugiej i trzeciej kwarcie sukcesywnie straty odrabiali goście. Rudzianie natomiast razili nieskutecznością – piłka niczym zaczarowana nie chciała wpaść do kosza. W ciągu tych dwóch kwart Pogoń zdobyła w sumie 23 punkty, zaś koszykarze z Cieszyna prawie dwa razy więcej (45).

Decydująca okazała się czwarta kwarta. Dzięki bardzo dobrej postawie Jakuba Modrzyńskiego, Adama Wilkina i Roberta Łapota Pogoń nie tylko odrobiła straty, ale także wyszła na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni 82:74.

KS Pogoń: Jeleń, Kłosek, Kuczera, Pierściński, Mol, Modrzyński, Wilkin, Ogrodnik, Goczok, Bobrowski, Tomecki, Łapot

Trener: Marcin Cyran