Znakomity Jastrząb

13-08-2012, 10:37 Sandra Hajduk

Bardzo dobry mecz przed własną publicznością zagrał w sobotę Jastrząb Bielszowice. Tegoroczny beniaminek w pierwszej kolejce zmierzył się z drużyną K. S. Orzeł Biały Piekary Śląskie, którą w pięknym stylu pokonał wygrywając 2:0.

Na początku gry dominowali przyjezdni. Jednak zawodnicy Jastrzębia szybko się ocknęli i zaczęli stwarzać pod bramką gości coraz groźniej wyglądające akcje. Jastrząb bardzo ładnie grał środkiem. W 25 minucie spotkania dobra gra gospodarzy przyniosła wreszcie swoje efekty i Patryk Dembiński mógł wpisać się na listę strzelców. Około 37 minuty przed szansą na zdobycie bramki dla przyjezdnych stanął Nowak jednak świetna interwencja rewelacyjnie broniącego w tym meczu Solika pozwoliła gospodarzom na zachowanie przewagi. Zawodnicy Orła przez całą końcówkę spotkania musieli bronić się przed atakami gospodarzy. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po wznowieniu gry to przeciwnicy mieli dwie bardzo ładne akcje. Później gra zrobiła się bardzo wyrównana. W 68 minucie spotkania sam na sam z bramkarzem gości spotkał się Foryś. Jacek Czech zdecydował się na faul techniczny za co został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. Kosztem grającego w polu Wojtachy między słupkami stanął drugi bramkarz przyjezdnych – Krzysztof Koziołek. Zespół gości od tego momentu musiał grać w dziesiątkę. Rzut karny pewnie wykonał Morawiec, który umieścił piłkę w samym okienku bramki. W 80 minucie strzał w kierunku bramki gospodarza oddał Benjamin, ale pewnie interweniował świetnie dysponowany w tym dniu Solik. Piłkarze Jastrzębia kontrolowali końcówkę meczu dzięki czemu zakończyli spotkanie pewnie wygrywając 2:0.

- Trochę się obawiałem tego meczu. Z wyjątkiem trzech zawodników, którzy zostali dokooptowani do tej drużyny większość chłopców nie grała jeszcze powyżej A klasy. Zawodnicy zdali jednak egzamin celująco, na szóstkę – powiedział po meczu wyraźnie zadowolony Andrzej Ziob, trener Jastrzębia.