Złoty kulturysta

03-08-2017, 10:28 Agnieszka Lewko

Paweł Przybylski zdobył złoty medal we Władysławowie. Podczas II Pucharu Bałtyku w Kulturystyce i Fitness zdeklasował konkurencję. Rudzianin przystąpił do walki, reprezentując Klub Sportowy Olimp Zabrze, zdobywając podwójne złoto w kulturystyce klasycznej do 180 cm oraz kategorii Open. Wygrał wtedy z zawodnikiem wyższym od siebie o 11 cm oraz cięższym o 18 kg. Owocny okazał się także jego debiut podczas II edycji Grand Prix Bińkowski Resort w Kielcach, gdzie zdobył złoty medal w kategorii kulturystyka klasyczna do 180 cm i całkowicie zdeklasował swoich przeciwników.

- Przygotowania okupione były wieloma wyrzeczeniami i niesamowitym wysiłkiem, ale uczucie, gdy wznosi się złoty puchar w górę powoduje, że wszelkie nieprzyjemności związane z przygotowaniami idą w niepamięć, a człowieka rozpiera duma i uczucie spełnienia - mówi Paweł Przybylski, trener personalny w klubie Conan.

Po udanym debiucie kulturystę czeka krótki okres roztrenowania w celu regeneracji organizmu, po którym rozpocznie, wraz z trenerem Bartkiem Janeckim, przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Śląska oraz Mistrzostw Polski. Decyzja o zadebiutowaniu na scenie kulturystycznej zapadła pod koniec zeszłego roku, a konkretne przygotowania rozpoczęły się w styczniu br. Zawodnik przeszedł półroczny cykl przygotowawczy, mający na celu doprowadzenie ciała do szczytowej formy.