Zdecydowała I połowa

13-01-2013, 17:27 Sandra Hajduk

Chociaż futsaliści Gwiazdy w wyjazdowym meczu z Gattą Active Zduńska Wola po raz kolejny pokazali, że nie brak im ambicji i woli walki to ponownie musieli oni uznać wyższość rywala. A do szczęścia zabrakło niewiele, bowiem miejscowa Gatta ograła ekipę z Rudy Śląskiej 2:1.

To spotkanie dobrze zaczęło się dla gospodarzy. Już w drugiej minucie spotkania Michał Marciniak dobił strzał zza pola karnego i tym samym otworzył wynik meczu. Gatta jednak w dalszym ciągu nie zwalniała tempa i starała się zwiększyć swoje prowadzenie. Piłka po strzałach gospodarzy przelatywała tuż obok słupka bądź lądowała w rękach świetnie spisującego się w tym meczu Rafała Krzyśki. W ósmej minucie Gwiazda po kontrze wykończonej strzałem Szymona Łuszczka,  zdobyła bramkę wyrównującą. Gospodarze rzucili się do ataku, by ponownie objąć prowadzenie. Przyniosło to efekty w 12 minucie, kiedy Rafała Krzyśkę pokonał Marcin Stanisławski.

W drugiej połowie, mimo tego, że okazji do zdobycia bramki nie brakowało, wynik się już nie zmienił. Gwieździe nie pomogła nawet gra z lotnym bramkarzem w samej końcówce spotkania. Mimo zmasowanych w tym czasie ataków rudzki zespół nie zdołał umieścić piłki w bramce rywala.

FT Gatta Active Zduńska Wola – Gwiazda Ruda Śląska 2:1 (2:1)

Gwiazda Ruda Śląska: Daniel Mężyk, Rafał Krzyśka - Marek Bugański, Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Bartosz Siadul, Patryk Guzowski, Krzysztof Piskorz.

Trener: Rafał Krzyśka