Zapaśniczki lepsze

04-12-2012, 09:58 Sandra Hajduk

W dniach 30.11-02.12.2012 w Siedlcach rozegrane zostały pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. W zawodach uczestniczyło 193 zawodników i 139 zawodniczek z całego kraju. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie mimo młodego wieku uczestników (12-14 lat).

Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli rudzkiej Slavii. Zawodnicy i zawodniczki z Rudy Śląskiej wywalczyli w sumie cztery medale Mistrzostw Polski. Tym razem zdecydowanie lepiej wypadły dziewczęta.

Złote medale i tytuły Mistrzyń Polski wywalczyły Patrycja Kuc (34 kg) i Martyna Świerc (67 kg), medal srebrny zawisł na piersi Karoliny Stróżyk (40 kg), natomiast brąz w kategorii do 47 kg chłopców wywalczył Dawid Strzałka. O niesłychanym pechu może mówić faworyt kategorii do 53 kg Rafał Danisz, który w walce półfinałowej doznał bolesnej kontuzji barku i zmuszony był wycofać się z rywalizacji, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Miejsca tuż poza podium zajęli także Dominik Maczan i Edwin Krawczyk.

Źródło: Z.K.S. Slavia Ruda Śl.