Wygrana szczypiornistów

21-10-2012, 13:15 Sandra Hajduk

W minioną sobotę drużyna SPR Grunwald Ruda Śląska gościła na swoim parkiecie AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce. Goście po czterech kolejkach posiadali na swym koncie tylko dwa punkty i zajmowali dziewiątą lokatę natomiast gospodarze dotychczas zaliczyli tylko jedną wpadkę w pierwszym meczu i po serii trzech zwycięstw zajmowali czwarte miejsce. SPR był zdecydowanym faworytem i na początku meczu było to widoczne na parkiecie. Mocno grający w obronie rudzianie wyprowadzali szybkie ataki, z których padały bramki a i w ataku pozycyjnym potrafili łatwo dochodzić do pozycji rzutowych, jednak w tym elemencie trochę szwankowała skuteczność. Szczypiorniści z Rudy zaliczyli w pierwszej połowie sześć rzutów w słupek i zamiast odskoczyć na bezpieczną różnicę toczyli walkę bramka za bramkę remisując do przerwy 15:15. W drugiej połowie emocji nie zabrakło. Na początku drugiej części inicjatywa należała do przyjezdnych, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Ekipa Marcina Księżyka wzięła się do roboty i zaczęła powoli odrabiać straty. Na skrzydłach dobrze spisywali się Piotr Kowal i Łukasz Gansiniec, do których piłki podawał umiejętnie Łukasz Wodarski. W ostatnich piętnastu minutach trener Marcin Księżyk postawił w ataku na młodego Daniela Cieplińskiego, który z łatwością mijał kieleckich obrońców i albo zdobywał bramki albo dobrze współpracował z doświadczonym obrotowym Krzysztofem Płonką. Końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie 32:28.

Teraz drugoligowców czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, a następne spotkanie na własnym boisku kibice będą mogli zobaczyć dopiero w niedzielę 18 listopada o godzinie 15.00.