Wygrana szczypiornistek

07-10-2012, 14:40 Sandra Hajduk

Szczypiornistki Zgody wygrały swój niedzielny pojedynek z Sośnicą Gliwice wynikiem 24:22.

Chociaż jako pierwsze prowadzenie objęła drużyna Zgody, to taki stan rzeczy nie utrzymał się długo. Gliwiczanki szybko wyszły na prowadzenie i po 6 minutach na tablicy wyników widniał wynik 2:4. W 13 minucie role się odwróciły i po trafieniu Michalskiej prowadzenie objęły rudzianki, które przez chwilę mogły się cieszyć dwubramkową przewagą. Przyjezdne nie poddały się i w 22 minucie zdołały doprowadzić do remisu (9:9), a chwilę później miały na koncie jedną bramkę więcej niż rudzianki. Nasze zawodniczki się wzięły jednak w garść i to one na przerwę schodziły wygrywając 14:11.

Druga połowa zaczęła się od celnego trafienia zawodniczki Sośnicy Gliwice. Jednak po kilku minutach Zgoda wyprzedzała rywalki pięcioma trafieniami. Rudzianki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę nad gliwiczankami. Pod koniec spotkania zawodniczki Zgody nie wykorzystały kilku niemal stuprocentowych sytuacji, przez co w 55 minucie ich przewaga stopniała do jednej bramki (22:21). Jednak dziewczyny walczyły do końca i nie dały odebrać sobie cennego zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 24:22.