Wygrana seniorek

15-03-2017, 10:28 Agnieszka Lewko

Po tygodniowej przerwie trzecioligowy zespół KPKS-u Halemba rozegrał mecz rewanżowy z Victorią Cieszyn, tym razem na ich terenie. Podczas pierwszego spotkania zespół odniósł zwycięstwo 3:1, chociaż w składzie zabrakło aż czterech zawodniczek, co dało możliwość zaprezentowania się dwóm młodszym siatkarkom z zespołu młodziczek.

Rudzianki rozpoczęły spotkanie w składzie Szafarczyk (kapitan, pod nieobecność Zajkowskiej), Kolanek, Spodzieja, Mańka (libero), Skworc, Komorowska, Watola.  Od początku spotkania zawodniczki przejęły inicjatywę. Dobra gra na siatce, 5 bloków i przyzwoita skuteczność w ataku, dała rudziankom wysokie prowadzenie 21:10. Na pozycji środkowej pojawiła się młodziutka Malwina Kujon, która stawiała swoje pierwsze kroki w rozgrywkach seniorskich. Zawodniczka jednak nie miała możliwości pokazania swoich umiejętności, ponieważ w tym momencie całkowicie upadło przyjęcie zespołu. Gospodynie samą zagrywką osiągnęły stan 21:20. W końcu jednak zdobyły punkt i nie pozwoliły już zdobyć rywalkom kolejnego. Wygrały do 20.

W drugim secie zawodniczki ponownie dobrze dawały sobie radę. Przy wyniku 18:10 na boisko weszła druga z debiutujących dziewczyn - Zuzanna Pilchowska-  która od razu zdobyła swoje pierwsze punkty. Na zagrywce spisała się także wtedy Krzyżaniak, zagrywając 4 asy serwisowe. Rudzianki prowadziły 21:10, ale ponownie przyszło załamanie przyjęcia, a przeciwniczki wprowadziły trudne do przyjęcia zagrywki. Dlatego kolejny punkt rudzianki zdobyły dopiero po drugim czasie trenera przy stanie 21:20. Nie udało im się poukładać gry i ostatecznie przegrały 24:26.

W dwóch kolejnych partiach rudzki zespół już nie pozwolił sobie na serie błędów w przyjęciu, dzięki czemu nie stracił wypracowywanej przewagi do końca setów. W trzecim secie to właśnie KPKS zdobył aż 9 bezpośrednich punktów z zagrywki (Szafarczyk, Kolanek), a na boisku ponownie zameldowały się debiutantki, dokładając kolejne punkty do konta drużyny.

VC Victoria-MOSiR Cieszyn – KPKS Halemba 1:3

(20:25, 26:24, 17:25, 15:25)

Skład: Szafarczyk, Kolanek, Krzyżaniak, Syrzysko, Spodzieja, Wilk, Mańka, Sobiech, Komorowska, Skworc, Kujon, Watola, Pilchowska

Trener: Adam Michna

Zródło: KPKS Halemba