12-02-2012, 15:58 Tadeusz Piątkowski

Pogoń – Zagłębie Sosnowiec 70:60 (15:9, 14:18, 25:18, 16:15)

Pogoń: Kuczera 4, Zielony 3, Jeleń 2, Skóra 8, Tomecki 17, Wilkin 16, Cichoń 3, Mol 11, Stróżyna 6.

Trener: Bogusław Mol

Koszykarze Pogoni po porażce z AZS-em Częstochowa stanęli pod ścianą. W kolejnym meczu podejmowali wicelidera i kolejna porażka eliminowała ich z walki o awans. Podopieczni trenera Mola wyszli na parkiet mocno skoncentrowani i z wolą zwycięstwa. Może nie pokazali wielkiej koszykówki (oczywiście wielkiej na miarę tej klasy rozgrywek), ale walcząc w obronie i na tablicy rywala, wygrali mecz i mówiąc sportowym sloganem – „wrócili do gry”.

Gospodarze prowadzili od początku, nie pozwalając sosnowiczanom ani raz wyjść na prowadzenie. Grali wprawdzie nierówno, mając lepsze i gorsze momenty, ale walką odrzucili rywala od kosza i wygrali pierwszą kwartę 15:9. Druga była nieco gorsza i choć kontrolowali wynik, to tę „ćwiartkę” wygrali przyjezdni i nowobytomianie schodzili na przerwę z zaledwie dwupunktowym prowadzeniem.

O sukcesie zadecydowała trzecia część meczu. Gospodarze podkręcili tempo odskoczyli na 15 punktów i mogli kontrolować wydarzenia na parkiecie. W ostatniej kwarcie Zagłębie zbliżyło się na sześć „oczek”, ale „trójka” Stróżyny przywróciła spokój i można było kontynuować marsz po zwycięstwo.