Worek medali dla zapaśników

21-11-2017, 11:24 ZKS Slavia Ruda Śląska

Worek medali  przywieźli zapaśnicy Slavii  z VI Memoriału Henryka Wołoszyna w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w minioną sobotę (18.11) w Gogolinie. W tym roku w turnieju wystartowało  180 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z całego kraju, jak również z klubów z Czech i Niemiec.

Medale złote w grupie dzieci zdobyli: Oliwia Smołka, Agnieszka Jastrzembska, Zuzanna Duda, Weronika Bańko. Srebrny medal zdobył Adam Wenzel, a brązowe otrzymali: Michalina Garbulowska, Emilia Krawczyk, Agnieszka Hałas, Natalia Szczęsna, Zuzanna Sobczyk, Anna Polewka, Emilia Wójcik, Wiktoria Baucz, Fabian Wrona, Olaf Węglewski, Denis Kopia. W grupie wiekowej młodzików medal złoty zdobył Adam Cepok, a brązowe medale zdobyli: Bartosz Madejczyk, Mateusz Ociepka, Filip Jurzyca, Patryk Kulbiński. W klasyfikacji drużynowej Slavia uplasowała się na trzecim miejscu

W tym samym dniu  zawodnicy ZKS-u Slavia Ruda Śląska wystąpili też w IV już edycji Międzynarodowego Memoriału, poświęconego pamięci tragicznie zmarłych zawodników Orła Namysłów, czyli Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka. Przypomnijmy, że ci dwaj młodzi sportowcy zginęli w wypadku samochodowym, jadąc na pokaz zapaśniczy w grudniu 2013 roku. W bardzo silnie obsadzonym turnieju trzecie miejsce  zajął Klaudiusz Wiezner.