Wawel łapie wiatr w żagle- kurs: zwycięstwo

28-03-2015, 20:02 Robert Połzoń

Dobra gra całej drużyny Wawelu pozwoliła rudzianom odnieść zwycięstwo w sobotnim meczu z ŁTS-em Łabędy. Przez większą część spotkania, obie drużyny dochodziły do dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak to Wawel zdołał dwie z nich wykorzystać.

W tym meczu mogło zdarzyć się wszystko. Duża liczba podbramkowych akcji sprawiała, że spotkanie toczyło się w naprawdę w szybkim tempie. Do przerwy jednak, żaden z ataków nie zakończył się golem.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił , poza faktem, że gospodarze wykazali się większą skutecznością. W 72. minucie zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał A.Buchcik i wyprowadził Wawel na prowadzenie. Od tego czasu gospodarze coraz częściej atakowali. Jedna z takich akcji zakończył się faulem zawodnika z Łabęd na Luxie. Sędzia bez wątpliwości pokazał czerwoną kartkę za to przewinienie. Mimo nerwowej końcówki rudzianom udał się zdobyć jeszcze jednego gola. W doliczonym czasie po sprytnie rozegranym stałym fragmencie gry wynik na 2:0 podwyższył Lux.

-Graliśmy konsekwentnie i to co sobie założyliśmy przed meczem ,staraliśmy się wypełniać do ostatniego gwizdka. Trzeba chłopaków dziś pochwalić za ten mecz. W tyłach muszę wyróżnić dobrą grę obrońców Artura Buchcika , Krzysztofa Kałużnego i bramkarza Łukasza Gawlika. W ataku dziś to Lux był wyróżniającą się postacią- mówił po meczu Jarosław Zajdel, trener Wawelu.

Wawel Wirek 2:0(0:0) ŁTS Łabędy

Wawel: Gawlik - Wypiór, Kałużny K., Buchcik, Sławik (46' Niemaszyk) - Wawrzyczek (88' Orszulik), Żur, Kałużny G., Foryś (90' Aleksa) - Deptuch (58' Majnusz D.), Lux.

Trener : Jarosław Zajdel