Wataha ponownie ujarzmiona

14-06-2017, 08:34 KS Rugby Ruda Śląska

Sporych emocji kibicom na Burloch Arenie dostarczyły Gryfy w sobotnim spotkaniu  z Watahą Zielona Góra. W meczu tych zespołów w pierwszej rundzie rudzianie na wyjeździe ostatecznie zwyciężyli, jednak dosyć szczęśliwie, po bardzo twardym i wyrównanym spotkaniu, a w tej kolejce było bardzo podobnie. Do tego meczu gospodarze przystępowali osłabieni brakiem podstawowych zawodników formacji ataku (brak Bryńskiego, Muchy, Szacilowskiego, Skoczylasa i Magnera) i młyna (Pepliński, Karcz i Stankiewicz).

Mimo, iż to Gryfy otworzyły wynik spotkania po przyłożeniu Zabiegały w 13 minucie, to parę akcji później rywale odpowiedzieli swoim przyłożeniem, wykorzystując błąd w przesunięciu linii obrony gospodarzy. Spotkanie było wyrównane, akcja toczyła się głównie w okolicach linii środkowej, rudzianie jednak często tracili piłkę w formacji ataku, a młyn nie nadążał z „czyszczeniem” przegrupowań, przez co kilka dobrze zapowiadających się akcji skończyło się przedwcześnie. Drugie przyłożenie dla Gryfów przed przerwą zdobył Kołodziej, szybko rozpoczynając karnego na piątym metrze. Pierwsza połowa zakończyła się więc niewysokim prowadzeniem gospodarzy 12:7.

W drugiej połowie spotkanie się bardziej otworzyło, oba zespoły szybciej przemieszczały się pod pola punktowe rywali. Na prowadzenie na moment wyszli zielonogórzanie po serii mocnych wejść młyna, jednak po chwili ponownie przyłożył Zabiegała, a minutę później Skubik, przechwytując piłkę rywali. Jednak przy prowadzeniu Gryfów 26:12 rywale mocniej zwarli szeregi i jeszcze podkręcili swoją grę, często łapiąc gospodarzy na pozycji spalonej, co skrupulatnie wychwytywał arbiter. Po paru takich błędach rudzianie grali w osłabieniu po żółtej kartce Płusy, i w tym czasie rywale zdobyli kontaktowe przyłożenie. Jednak na więcej zabrakło im czasu i Gryfy przedłużyły swoją serię zwycięstw na Burloch Arenie.

Gryfom brakuje tylko jednego punktu w tabeli do bycia w stu procentach pewnymi wygrania grupy południowej II ligi, a najbliższą okazją do jego zdobycia będzie wyjazdowe spotkanie z Biało-Czarnymi Nowy Sącz 24 czerwca. W najbliższą sobotę wezmą udział w turnieju Pucharu Polski w rugby siedmioosobowym w Bytomiu, a fazę grupową zakończą na Burloch Arenie meczem z Miedziowymi Lubin 1 lipca.

KS Rugby Ruda Śląska – Wataha Zielona Góra 26:19 (12:7)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Mateusz Zabiegała 12 pkt. (2P, 1 pd), Krzysztof Skubik 9 pkt. (1P, 2pd), Patryk Kołodziej 5 pkt. (1P)

Skład Gryfów: Krzysztof Jopert, Łukasz Fura (Mariusz Skóra), Jakub Krupiński, Frątczak Marcel (Dawid Mańkowski), Jan Muc, Marcin Pyrek (Tomasz Kopeć), Szymon Majchrzak, Jakub Mańkowski, Krzysztof Płusa, Krzysztof Skubik (Jakub Zabiegała), Vladyslav Kozlov, Michał Jackowiec (Łukasz Drab), Paweł Marzec (Łukasz Kosiak), Mateusz Zabiegała, Patryk Kołodziej