Ustrzelił brąz

18-09-2012, 10:49 Sandra Hajduk

Zawodnik UKS „Grot” Szymon Porębski został drugim wicemistrzem Polski zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody odbyły się w miniony weekend w Zawadce.

Rudzianin w strzale z 40 metrów uzyskał 326 punktów, co dało mu 2 miejsce. Strzelając z 20 metrów natomiast zdobył 350 punktów (7 miejsce). W klasyfikacji ogólnej z wynikiem 676 punktów zawodnik zajął trzecie miejsce.

Doskonale spisali się też pozostali młodzi zawodnicy, dzięki czemu rudzki klub uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest to nie lada osiągnięcie dla klubu, który istnieje zaledwie dwa lata. Oprócz Szymona jeszcze dwoje zawodników rudzkiego klubu wchodzi w skład kadry Polski.