Udany początek rundy rewanżowej

16-01-2017, 08:49 Agnieszka Lewko

Po prawie miesięcznej przerwie na parkiety wrócili piłkarze ręczni, by rozpocząć drugą rundę rozgrywek piłki ręcznej drugiej ligi. Szczypiorniści Grunwaldu zakończyli rundę jesienną na trzeciej pozycji i do meczu z akademikami z Kielc przystępowali w roli faworyta. W pierwszym spotkaniu tych drużyn górą byli rudzianie i nikt nie dopuszczał myśli, że punkty nie pozostaną w Rudzie Śląskiej.

Pierwsza bramkę w meczu zdobyli goście i na ich nieszczęście było to ich ostatnie prowadzenie w spotkaniu. Podopieczni Adama Wodarskiego opanowali sytuację na boisku i wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, które utrzymywali do końca pierwszej odsłony. Warto wspomnieć, iż w wyjściowym składzie Grunwaldu pojawił się nowy nabytek wypożyczony z Pogoni Zabrze - Jakub Sekuła. Młody bramkarz zanotował kilka udanych interwencji i może zaliczyć swój drugoligowy debiut za udany.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej. W początkowej fazie goście próbowali jeszcze odrobić stratę, ale od 40 minuty gospodarze zdobyli sześć bramek z rzędu i było praktycznie po meczu. Od tego momentu skończyły się praktycznie emocje. Na parkiecie pojawili się młodzi zmiennicy, którzy zdobywali swoje kolejne cenne doświadczenie. Ostatecznie Grunwald pokonał KU AZS UJK Kielce 34:30 i może spokojnie przygotowywać się do kolejnego spotkania w Przeworsku.

SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA – KU AZS UJK KIELCE 34:30 (18:16)

GRUNWALD: Błaś, Sekuła, Kowalczyk – Kapral 8, Gansiniec 6, Wiertelorz 6, Zarzycki 5, Niedźwiedzki 3, Stogowski 2, Partuś 2, Płonka 1, Langer 1, Milewski, Maniara, Kurzawa, Talaga
Trener: Adam Wodarski

Zródło: SPR Grunwald Ruda Śląska