Udana inauguracja

14-10-2012, 12:08 Sandra Hajduk

KS Pogoń Ruda Śląska – MKKS Rybnik 90:69

Do zdecydowanie udanych można zaliczyć inaugurację rywalizacji na III-ligowych parkietach koszykarzy rudzkiej Pogoni. Sobotnie spotkanie z MKKS Rybnik wygrali oni 90:69.

Dobrze zaprezentowali się rudzianie już w pierwszej kwarcie. Po zdobyciu kilku punktów z szybkiego ataku przez Patryka Jelenia i dobrych asystach Dawida Kuczery Pogoń prowadziła 29:17.

Równie dobrze w wykonaniu rudzian wyglądała druga kwarta. Kilkoma dobrymi asystami popisał się ponownie Dawid Kuczera, celnie do kosza rzucał Przemek Tomeckiego oraz Patryk Jeleń. Po tej kwarcie Pogoń prowadziła 48:28.

Trzecia kwarta wypadła trochę słabiej w wykonaniu naszych koszykarzy. Pomimo przebudzenia Rafała Chrząszcza i dobrej gry Adama Wilkina goście zdołali odrobić kilka punktów (61:46).

W czwartej kwarcie, dzięki osiągniętej przewadze punktowej, na parkiecie zadebiutował wychowanek Pogonii - Michał Pierściński. Rudzianie zwiększyli jeszcze swoją przewagę i zakończyli spotkanie wynikiem 90:69.

KS Pogoń: Patryk Jeleń, Paweł Kłosek, Dawid Kuczera, Rafał Chrząszcz, Adam Wilkin, Mateusz Bobrowski, Michał Pierściński, Adam Bujoczek, Dominik Goczoł, Michał Cichoń, Przemek Tomecki, Robert Łapot

Trener: Marcin Cyran