Uczennice SP 17 mistrzyniami

23-11-2017, 08:56 Szkoła Podstawowa nr 17

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 17 im. prof. Jana Karskiego pod okiem Bogusławy Szulc i Andrzeja Gajczewskiego wywalczyły Mistrzostwo Miasta w Piłce Ręcznej podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na hali sportowej KS "Zgoda"  Ruda Śląska  wystartowało 11 zespołów nowo utworzonych szkół podstawowych. Zespoły podzielone zostały na trzy grupy, w których rywalizowano o awans do finału. Zawody finałowe rozegrano 14 listopada również w Bielszowicach. Do finału awansowały zwycięzcy grup  - ZSO nr 2, SP 22 i SP 17. W finale rozgrywki przeprowadzone systemem "każdy z każdym" wyłoniły Mistrza Miasta. SP 17 wysoko zwyciężyło ZSO nr 2 28 - 2 i 22 - 5 SP 22. W meczu o II miejsce SP 22 pokonało ZSO nr 2 18 - 7.

Zwycięski zespół SP 17 wystąpił w składzie Nicola Lessner, Kinga Krzywonos - Martyna Hajda najskuteczniejsza zawodniczka Mistrzostw, Aleksandra Kołecka, Natalia Olichwer, Oliwia Dymkowska, Emilia Łazor, Emilia Klimek, Natalia Fryc, Jessica Dziura, Marta Bodzianowska, Julia Wilczyńska i Daria Sierant. Organizatorzy Mistrzostw Bogusława Szulc i Andrzej Gajczewski serdecznie dziękują władzom Klubu KS Zgoda Ruda Śląska za bezpłatne udostępnienie hali na zawody.