Tuzin bramek

22-10-2012, 15:38 Sandra Hajduk

AZS UD Gdańsk – Gwiazda Ruda Śląska 6:6 (2:2)

Dobrze rozpoczęli mecz rudzianie. Najpierw wynik mógł otworzyć Szymon Łuszczek, później bliski zdobycie bramki był Bartosz Siadul. Jednak to grający z każdą minutą lepiej gospodarze zdołali w przeciągu minuty strzelić rudzianom dwie bramki. Gwiazda mimo tego się nie poddała i przed przerwą zdołała wyrównać. Najpierw piłkę do siatki wepchnął Ariel Piasecki, a następnie z błędu jednego z gdańszczan skorzystał Mateusz Omylak.

Po 11 sekundach gry gospodarze zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. Pięć minut później mieli oni dwubramkową przewagę. W 27 minucie po bramce samobójczej Pawlickiego na tablicy wyników widniał rezultat: 4:3, ale 3 minuty później akademicy strzelili kolejnego gola i ponownie mieli dwubramkową przewagę. Od tego czasu rudzianie przyjęli strategię gry z lotnym bramkarzem. Ta decyzja się opłacała. Najpierw bramkę strzelił Ariel Piasecki, następnie Marek Bugański. Później prowadzenie ponownie objęli gospodarze. Rudzianie po raz trzeci w tym meczy gonili wynik. W 38 minucie bramkę strzelił Marek Bugański i spotkanie zakończyło się remisem 6:6.

Gwiazda Ruda Śląska: Marek Bugański, Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Jacek Hewlik, Szymon Łuszczek , Michał Widuch, Bartłomiej Noga, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Michał Słonina.

Trener: Rafał Krzyśka