Trzy sety do zwycięstwa

13-10-2012, 13:52 Sandra Hajduk

Trzech setów potrzebowały siatkarki KPKS Halemba, by pokonać zawodniczki z UKS Jedynka ERBUD Rybnik w kolejnym spotkaniu rozgrywanym w ramach III ligi siatkówki kobiet. Podopieczne Michaliny Cicheckiej wygrały trzy z czterech rozegranych do tej pory spotkań.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla gospodyń. Sukcesywnie budowały one swoją przewagę prowadząc przez chwilę siedmioma punktami. Pod koniec tego seta przyjezdne zdołały wyrównać przez co w końcówce zrobiło się nerwowo. To zawodniczkom z Halemby udało się jednak zdobyć dwupunktową przewagę i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie (28:26).

Drugi set lepiej zaczęły przyjezdne, które po chwili prowadziły 3:6. Gospodynie wzięły się w garść i wyszły na prowadzenie mając chwilami przewagę 10 punktów. Ostatecznie ten set zakończył się zdecydowaną wygraną rudzianek 25:14.

W trzecim secie jako pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki z Halemby. Rybniczanki zdołały co prawda wyrównać, ale sytuację kontrolowały gospodynie, które ostatecznie i ten set wygrały 25:20.

KPKS Halemba: Antonik Dominika, Scheithauer Patrycja, Czajkowska Sylwia, Juraszek Agnieszka, Białek Anna, Rusek Dorota, Kurpanik Julia, Szmajduch Sabina, Zawisza Ewelina, Krzystała Martyna, Hajska Katarzyna, Dziwoki Julia

Trener: Cichecka Michalina