Sukcesy pływaków UKP Ruda Śląska

20-12-2016, 10:41 Agnieszka Lewko

8 grudnia podczas Mistrzostw Śląska dzieci jedenastoletnich w Gliwicach zawodnik UKP Ruda Śląska Bartosz Staniszewski został dwukrotnym Mistrzem Śląska na dystansie 100 m i 200m stylem dowolnym. Do tego w wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym udało mu się wywalczyć brązowy medal. Całość zwieńczona została tytułem Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Śląska dzieci jedenastoletnich!

Podczas zawodów w pierwszej dziesiątce uplasował się Marek Kaźmierczak zajmując 7 miejsce w wyścigu na dystansie 50m stylem motylkowym. Natomiast 15 grudnia podczas Mistrzostw Śląska dzieci dwunastoletnich w Radlinie zawodniczka UKP Klara Surmiak została Wicemistrzynią Śląska na dystansie 100 m stylem klasycznym.  Do tego wywalczyła brązowy medal w wyścigu na dystansie 200 m stylem klasycznym.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Dawid Czerczak (7 miejsce na dystansie 200m  stylem grzbietowym, 9 miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym i 9 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym) oraz Julia Kowalska ( 8miejsce na dystansie 800m stylem dowolnym oraz 9 miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym).

Z kolei 16 grudnia podczas Mistrzostw Śląska dzieci dziesięcioletnich w Tarnowskich Górach zawodniczka UKP Ruda Śląska - Dominika Kubecka czterokrotnie uplasowała się w pierwszej dziesiątce, zajmując 4 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz trzykrotnie uzyskując 6 lokatę w wyścigach: 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz 50m stylem grzbietowym.

Wszyscy pozostali zawodnicy UKP Ruda Śląska podczas ostatnich Mistrzostw Śląska popłynęli również w świetnym stylu poprawiając swoje życiowe rekordy.

Zródło: UKP Ruda Śląska