Sukces młodego szachisty

17-08-2018, 13:53 Agnieszka Lewko

Z kolejnego sukcesu może cieszyć się jedenastoletni Jakub Herwy. Młody rudzianin zajął 4.miejsce w szachach błyskawicznych i  9.miejsce w szachach szybkich podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików, które odbyły się w Hali Stulecia we Wrocławiu od 9 do 12 sierpnia.

- W mistrzostwach szybkich szachów (15 minut plus 10 sekund na zawodnika) Kuba startował z numerem 20 i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce z wynikiem 7,5/11 rund wśród dziesięciu nagrodzonych na 132 zawodników zyskując przy tym 28 punktów do rankingu fide. Jeden punkt dzielił Jakuba od podium - tłumaczyła Joanna Herwy, mama zawodnika.

Z kolei w  mistrzostwach  szachów błyskawicznych (3 minuty plus 2 sekundy na zawodnika) Kuba startował z numerem 18  i zajął bardzo wysokie czwarte miejsce na 121 zawodników zyskując 83 punkty do rankingu fide, ale aby być na podium zabrakło jednego punktu. W sumie rudzianin zdobył 9,5pkt/ 13 rund. - To dla Jakuba kolejny sukces i wyróżnienie z czego niezwykle się cieszy i już przygotowuje się do zawodów, które odbędą się jesienią - dodała Joanna Herwy.