Srebro dla Pogoni

14-02-2017, 09:21 Agnieszka Lewko

W miniony weekend zapaśnicy rudzkiej Pogoni odnieśli nie mały sukces. Podczas Pucharu Polski Seniorów w Radomiu zdobyli dwa srebrne medale.

Marek Noga w kategorii 80 kg w finale musiał oddać zwycięstwo w Krzysztofowi Niklasowi z GKS-u Kartuzy. Jednak wcześniej pokonał  zawodnika z Cement Gryf Chełm - Piotra Główkę oraz Marka Esterowicza z Sokoła Lubawa. Filip Chrząszcz również przegrał finał w kategorii 85 kg z Tadeuszem Michalikiem z KS-u Sobieski Poznań, który jest aktualnym Wicemistrzem Europy i Mistrzem Polski Seniorów. W grupie pokonał Jakuba Madeja z PCT-u Pabianice, Piotra Dybkę z Olimpijczyka Radom i Fiodora  Zarembę z Ukrainy. W punktacji klubowej  Rudzka Pogoń zajęła siódme miejsce.  Trener Piotr Topolski liczy, że jego zawodnicy  wygrają rywalizację podczas Mistrzostw Europy Młodzieżowych ( do 23 lat ).

W miniony weekend zapaśnicy rudzkiej Pogoni odnieśli nie mały sukces. Podczas Pucharu Polski Seniorów w Radomiu zdobyli dwa srebrne medale. Marek Noga w kategorii 80 kg w finale musiał oddać zwycięstwo w Krzysztofowi Niklasowi z GKS-u Kartuzy.  Jednak wcześniej pokonał  zawodnika z Cement Gryf Chełm - Piotra Główkę oraz Marka Esterowicza z Sokoła Lubawa. Filip Chrząszcz również przegrał finał w kategorii 85 kg z Tadeuszem Michalikiem z KS-u Sobieski Poznań, który jest aktualnym Wicemistrzem Europy i Mistrzem Polski Seniorów. W grupie pokonał Jakuba Madeja z PCT-u Pabianice, Piotra Dybkę z Olimpijczyka Radom i Fiodora  Zarembę z Ukrainy. W punktacji klubowej  Rudzka Pogoń zajęła siódme miejsce.  Trener Piotr Topolski liczy, że jego zawodnicy  wygrają rywalizację podczas Mistrzostw Europy Młodzieżowych ( do 23 lat ).