Spektakularny sukces karateków

15-05-2018, 10:13 Agnieszka Lewko

Dwadzieścia pięć medali zdobyło dwudziestu dwóch zawodników Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate na zawodach w Dukli. Podczas Międzynarodowego  Turnieju Karate Kyokushin "Przełęcz Cup" rudzianie w dwóch konkurencjach kata i kumite wywalczyli 9 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych medali.

- W klasyfikacji drużynowej ulegliśmy tylko ekipie gospodarza, czyli Krosna, tuż za nami uplasowała się drużyna z Chrzanowa - komentował Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.  - Udział w tym turnieju był dla naszych zawodników sprawdzianem przed zbliżającym się „Pucharem Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin", którego będziemy organizatorem już po raz czwarty - dodał.

Wyniki indywidualne: Klaudia Józefiok (3 kumite), Łukasz Dymek (1 kumite, 1 kata), Dawid Szymański (1 kumite, 1 kata), Dawid Dalecki (1 kumite), Marta Smagacz (2 kumite), Norman Pawul (1 kumite, 3 kata), Zuzanna Lenga (3 kumite, 2 kata), Mateusz Siedlaczek (2 kumite), Maja Modrzyk  (3 kumite), Wojciech Żurawski (2 kumite), Szymon Jambor (2 kumite), Igor Jarosz (1 kumite, 3 kata), Emilia Szudeja (1 kumite), Marek Antczak (1 kumite, 2 kata), Martyna Ziemecka (2 komite), Sylwia Pieter (2 kumite, 3 kata), Magdalena Daszkiewicz (3 kumite), Alicja Warwas (2 kumite).