Sparing Grunwaldu z Jastrzębiem

08-03-2018, 15:21 GKS Grunwald Ruda Śląska

Za nami trzeci sparing w okresie przygotowawczym, w którym GKS Grunwald zmierzył się z Jastrzębiem Bielszowice. Mecz dwóch drużyn na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu zakończył się zwycięstwem trzeciego  zespołu Klasy A.

Piłkarze z Bielszowic jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 7. minucie po rogu Grunwaldu bramkarz Jastrzębia zainicjował dalekim wykopem kontrę, zakończoną niecelnym strzałem. Później, w ciągu trzech minut, piłkarze z Halemby dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Najpierw Daniel Babisz dalekim podaniem uruchomił Bartosza Gąsiora, który minął bramkarza, wygrał pojedynek z obrońcą i trafił do pustej siatki. Na 2:0 i książkowa akcja Grunwaldu. Remigiusz Ochnio zagrał  do Dawida Ogłozy, ten „nawinął” obrońcę, dograł do Adriana Spalonego, który lewą nogą uderzył nie do obrony. W 28. Minucie spotkania Łukasz Kurpas zahaczył w polu karnym zawodnika Jastrzębia i sędzia wskazał „na wapno”. Bramkarz Grunwaldu wyczuł intencję strzelca i Grunwald nadal prowadził 2:0. Pięć minut później w starciu pod bramką „zielonych” upadł zawodnik Jastrzębia i sędzia ponownie wskazał na jedenastkę, i ponownie górą był Łukasz Kurpas. Po 120 sekundach bramkarz Grunwaldu nie miał już nic do powiedzenia w sytuacji sam na sam. Niespełna minutę później przed polem karnym Grunwaldu Łukasz Kurpas zderzył się z Jakubem Wojtaczką, ale zawodnik Jastrzębia nie skorzystał z okazji i trafił tylko w boczną siatkę pustej bramki. Tuż po przerwie drużyna z Bielszowic mogła wyrównać, ale zawodnik posłał piłkę wysoko nad bramką. Kilka minut później po rogu Grunwaldu Patryk Szulik sprawdził czujność bramkarza. Gdy wydawało się, że w drugiej odsłonie nie nastąpią już większe zmiany w wyniku, to w ostatnich 10 minutach Jastrząb złapał wiatr w skrzydła stwarzając 6 setek, z których 2 zamienił na gola, a 3 trzykrotnie świetnie interweniował Łukasz Kurpas. Wynik sparingu samobójczym trafieniem ustalił Daniel Babisz, który głową skierował piłkę do własnej siatki po rogu Jastrzębia.

Grunwald Ruda Śląska 2:4 Jastrząb Bielszowice (2:1)