Spacerek szczypiornistów Grunwaldu

29-11-2015, 20:38 Łukasz Wodarski

Piłkarze ręczni Grunwaldu odnieśli kolejne zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach piłki ręcznej. Tym razem pokonali gości z Brzegu w stosunku 31:24.

Jedynie początek spotkania był w miarę wyrównany, do stanu 5:5 trwała wymiana ciosów. Po bramce Mirosława Stogowskiego w 14 minucie spotkania Grunwald wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Z minuty na minutę rudzianie powiększali przewagę, by schodzić na przerwę z sześciobramkową zaliczką. Bardzo dobrze prezentował się w pierwszej odsłonie Dawid Mięsopust zdobywając pięć bramek.

Początek drugiej odsłony to lekkie rozluźnienie miejscowych, a różnica bramkowa zmalała nawet do dwóch trafień. Trzy bramki z rzędu Macieja Zarzyckiego przywróciły spokój w poczynaniach Grunwaldu i zespół trenera Gracki ponownie zaczął powiększać swoją przewagę. W 51 minucie Grunwald prowadził nawet różnicą 10 bramek, ale w ostatnich minutach nonszalancka gra spowodowała korektę wyniku na korzyść gości. Wśród gości brylował Rafał Świerczyński, ale jego dobra gra to zbyt mało na równo grająca siódemkę rudzian.

W pierwszej rundzie Grunwald czekają jeszcze dwa spotkania. W najbliższa niedzielę rudzianie zagrają w Katowicach, natomiast tydzień później gościć będą piłkarzy ręcznych z Sosnowca.

Grunwald: Błaś, Wilk – Zarzycki 6, Mięsopust 5, Stogowski 5, Gansiniec 4, Płonka 3, Nowak 3, Milewski 2, Wodarski 1, Giebel 1, Kurzawa 1, Klementowicz, Ciepliński, Maniara