Slavia na piątkę

24-02-2013, 00:34 Sandra Hajduk

Slavia Ruda Śląska podejmowała na zaśnieżonej, sztucznej murawie w Nowym Bytomiu AKS Mikołów. Rudzianie pewnie wygrali to spotkanie strzelając rywalom aż pięć bramek.

Pierwsza bramka to efekt skutecznie wyegzekwowanego rzutu karnego. Jeden z zawodników Slavii został sfaulowany przez bramkarza gości, z którym znajdował się w pozycji sam na sam. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Wykorzystał go Gancarczyk. Na kilka minut przed końcówką pierwszej połowy po kontrataku prawą stroną boiska rudzianie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0.

W 57 minucie rudzianie wykorzystali błąd gości, przejęli piłkę i po akcji dwójkowej zdobyli trzecią bramkę. Kilka minut później podanie z lewej strony boiska wykorzystał Gancarczyk. Ostatnia bramka padła w końcówce spotkania, kiedy to znajdujący się z prawej strony pola karnego zawodnik Slavii uderzył na dłuższy słupek.

Dużo lepiej wyglądał nasz dzisiejszy sparing niż ten zeszłotygodniowy, w którym podejmowaliśmy Nadwiślana. Drużyna z Mikołowa jest w przebudowie. Gra tam dużo młodych zawodników. Nie mniej jednak cieszy fakt, że pomimo osłabienia, bo paru zawodników nie grało z powodu kontuzji czy choroby, nasza gra wyglądała nieźle. Rywal nie stworzył sobie w zasadzie groźniejszej sytuacji, co oznacza, że nasza gra obronna wyglądała dobrze. My natomiast stworzyliśmy kilka sytuacji, strzeliliśmy parę bramek, jest się zatem z czego cieszyć – mówił po spotkaniu trener Roman Cegiełka.

Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów 5:0 (2:0)

Bramki: Gancarczyk x2, Kudełko, Puschhaus, Bocian

Skład: Franke - Szymański, Pawlak, Zaw Test, Moritz - Gancarczyk, Met, Koseła, Zaw Test, Bocian – Kudełko

Zmiany: Puschhaus, Zaw Test, Zaw Test