Rzutem na taśmę

20-01-2013, 15:27 Sandra Hajduk

Chociaż wydawało się, że koszykarze Pogoni bez problemu pokonają sąsiadów z Gliwic to sobotnie spotkanie zweryfikowało te poglądy. Mimo tego, że Pogoń zwyciężyła grając przed własną publicznością z GTK Gliwice II to o wygraną łatwo nie było, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść rudzianie przechylili dopiero w czwartej kwarcie.

W pierwszej kwarcie gra nie układała się po myśli rudzkiej drużyny – odzwierciedla to wynik. Koszykarze Pogoni zdołali zdobyć tylko dziewięć punktów – ich rywale zdobyli w tym czasie 16.

W drugiej kwarcie Pogoń wzięła się do odrabiania strat. Do kosza trafiali: Patryk Jeleń, Adam Wilkin, Przemysław Tomecki i Robert Łapot. Cztery zbiórki w obronie zaliczył Przemysła Tomecki, trzy Jakub Modrzyński. Czterokrotnie przy zdobywaniu punktów asystował Paweł Mol. Dzięki temu stratę z pierwszej kwarty udało się zmniejszyć. Na przerwę Pogoń schodziła tracąc cztery punkty do przyjezdnych (29:33).

W trzeciej kwarcie najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni był Adam Wilkin. Rzutem za trzy punkty popisał się Patryk Jeleń. Mimo tego przewaga przyjezdnych uległa zwiększeniu.

W czwartej kwarcie nastąpiło przełamanie. Pogoń zaczęła grać lepiej, a gliwiczanie popełniali coraz więcej przewinień. Skutecznym egzekutorem rzutów wolnych okazał się być Dawid Kuczera, który zdobył w ten sposób 12 punktów. Ten zawodnik był również pomocny w zdobywaniu punktów swoim kolegom - zaliczył w tej części spotkania cztery asysty. W tej kwarcie poprawiła się skuteczność – oprócz Dawida Kuczery celnie za trzy punkty rzucili także: Paweł Mol (dwukrotnie) i Patryk Jeleń.

Zagraliśmy słaby mecz, ale to wystarczyło dziś, by wygrać. Cieszę się, że choć w nienajlepszej dyspozycji wygraliśmy to spotkanie, bo jest to bardziej wartościowe niż punkty – mówił po spotkaniu Marcin Cyran, trener Pogoni - Zawodnicy są na tyle doświadczeni, że nie musiałem im nic mówić. Myślę że przed meczem gdzieś mieli w głowach to, że o punkty może być łatwo. O zwycięstwo jednak łatwo nie było. W trakcie meczu mówiłem, że trzeba bardziej się zaangażować i to wystarczyło – dodał.

Pogoń Ruda Śląska – GTK Gliwice II 76:71 (9:16, 20:17, 16:19, 31:19)

Pogoń: Jeleń Patryk 16, Kłosek Paweł 0, Kuczera Dawid 12, Mol Paweł 6, Modrzyński Jakub 2, Ogrodnik Mateusz 0, Bobrowski Mateusz 4, Tomecki Przemysław 8, Łapot Robert 5, Wilkin Adam 23