Ratownicze medale

30-11-2012, 15:16 Sandra Hajduk

Podczas rozgrywanej 24 listopada edycji Finałowej Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Warszawie zawodnicy WOPR Ruda Śląska zdobyli 7 medali.

Ekipę OM WOPR Ruda Śląska na zawodach reprezentowało 10 zawodników.

Swoją dominację na zawodach z cyklu GPP w edycji Finałowej potwierdziły Anna Nocoń (Junior Młodszy) oraz Magdalena Skudlik (Młodzik). Obie w swoich kategoriach wiekowych stawały na najwyższym stopniu podium, Anna 3-krotnie, Magda 2-krotnie. Dziewczyny dzięki uzyskaniu tak świetnych wyników zostały uznane najwszechstronniejszymi zawodniczkami IV edycji zawodów, jak również wygrały klasyfikację generalną całego cyklu GPP w Ratownictwie Wodnym.

Pozostałe medale wywalczyła Agata Wyciślik (Junior Młodszy) zajmując 2 miejsce w konkurencji 50m ratownik, oraz 3 miejsce na 50m holowanie manekina w płetwach. Agata została sklasyfikowana na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej całego cyklu GPP.

Zawodnicy startujący w Warszawie zostali również sklasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów, za co otrzymali puchary oraz medale.

Pozostali zawodnicy sportowej sekcji WOPR Ruda Śląska uzyskali znaczące dla siebie wyniki, poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz zajmując wielokrotnie miejsca w pierwszej 10-tce zawodów.

Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety Rudziego WOPR.

Sztafeta kobieca 4x25m holowanie manekina zajęła 4 miejsce w składzie: Nocoń, Skudlik, Żydek, Spodzieja.

Sztafeta męska 4x25m holowanie manekina zajęła 5 miejsce w składzie: Niegot, Matura, Parys, Mańka.

W klasyfikacji generalnej IV edycji GPP w Ratownictwie Wodnym zostali sklasyfikowani:

-Maciej Mańka – 14 miejsce w kategorii OPEN wśród mężczyzn,

-Mateusz Niegot- 5 miejsce w kategorii OPEN wśród mężczyzn.

Podsumowując całą edycję Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym zawodnicy OM WOPR Ruda Śląska zdobyli 27 medali (14 złotych – 6 srebrnych – 7 brązowych), a w klasyfikacji generalnej zawodnicy Rudzkiego WOPR zajęli miejsca: