Ratownicy z Rudy Śląskiej na podium w Mistrzostwach Polski

27-07-2015, 11:08 Łukasz Wodarski

Zakończyły się zmagania na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w dniach 25-26 lipca w Świnoujściu. Nasi reprezentanci zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej zawodów. Należy podkreślić ten wynik, ponieważ naszą drużynę reprezentowała jedynie trójka zawodników: Aleksandra Spodzieja, Anna Nocoń i Klaudiusz Matura. Na tak wysoki wynik naszej drużyny ogromny wpływ miały złota wywalczone przez Olę i Anię. Złoto i tytuł Mistrzyni Polski wywalczone w konkurencji 2 km bieg po plaży pozwoliło zająć Oli 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Ania mimo kontuzji po zaciętej walce została Mistrzynią Polski w konkurencji Surf dash. Ania zajęła też wysokie 3 miejsce w konkurencji wyścig z deską. Klaudiusz Matura wielokrotnie zajmował miejsca w czołówce zawodów, co ostatecznie dało mu 11 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

Przypomnijmy, że najważniejsze zawody sezonu - Mistrzostwa Europy Seniorów w Swansea (Walia) - rozpoczynają się już za 7 dni. Zobaczymy tam naszą reprezentantkę - Annę Nocoń, która właśnie zakończyła zgrupowanie Kadry Narodowej w sportowym ratownictwie wodnym w Wałczu.