Przegrana z III-ligowcem

03-03-2013, 09:55 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska przegrał w meczu sparingowym z III-ligowym LKS-em Czaniec 1:4.

Dobrze zaczęło się to spotkanie dla zielonych. W 24 minucie po faulu na Dariuszu Kocie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, z rzutu wolnego pokonał bramkarza przyjezdnych zawodnik testowany. Zaledwie cztery minuty później goście doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym jeden z zawodników z Czańca przyjął piłkę w polu karnym i wpakował ją do bramki Lamliha. Zaledwie kilkanaście sekund później przyjezdni objęli prowadzenie – po przejęciu piłki na środku boiska zawodnicy z Czańca przeszli prawym skrzydłem, wycofali piłkę do stojącego na środku pola karnego zawodnika, a ten bez problemu umieścił futbolówkę w siatce gospodarzy.

Przed przerwą goście trafili do bramki zielonych jeszcze raz. W 37 minucie po przeprawie prawą stroną boiska i dośrodkowaniu z pierwszej piłki uderzył zawodnik przyjezdnych.

W 63 minucie podanie z lewej strony boiska wykorzystał wbiegający środkiem zawodnik drużyny gości i ustalił wynik spotkania na 1:4.

Grunwald Ruda Śląska – LKS Czaniec 1:4 (1:3)

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih (60’ Bolik) - Oswald (46’ Brzozowski), Jarczyk, Łęcki (55’ Szczygieł) - Maciongowski (70’ Kucharz) - Stawowy (46’ Dreszer), Ciołek (60’ Gruchalski), Szpoton (68’ Grzesiak), Szczypior (66’ Simon) - Zawodnik testowany, Kot (62’ Zuga)

Trener: Teodor Wawoczny

II trener: Jacek Bratek