Przegrana SPR-u Grunwald

17-02-2013, 14:36 Sandra Hajduk

SPR Grunwald zmierzył się w sobotę ze znajdującą się niżej w tabeli KS Wandą Kraków. Rudzka ekipa musiała uznać wyższość przyjezdnych, którzy wygrali 29:33 (16:18).

Już na początku Wanda Kraków pokazała, że chociaż znajduje się na dole tabeli to skóry tanio nie sprzeda. W ciągu pierwszych pięciu minut przyjezdni odskoczyli Grunwaldowi na dwie bramki. Zieloni wyrównali w 10 minucie (4:4). Następnie zespoły walczyły niemal punkt za punkt. Kraków co jakiś czas wypracowywał sobie dwubramkową przewagę, zaś Grunwald systematycznie odrabiał tę stratę, jednak za każdym razem, gdy doprowadzał do remisu znów inicjatywę przejmowali goście. Na prowadzenie SPR Grunwald wyszedł w 21 minucie. Trzybramkowa przewaga gospodarzy szybko jednak stopniała. Świetnie za to spisywali się goście i to oni przez ostatnie pięć minut pierwszej połowy dominowali – podczas gdy Wanda Kraków zdobyła siedem punktów, ekipa z Rudy zdołała pokonać ich bramkarza tylko dwukrotnie.

SPR Grunwald dobrze zaczął drugą połowę spotkania. Po trzech celnych rzutach z rzędu wyszedł on na jednobramkowe prowadzenie (19:18), dwie minuty później wynosiło ono dwie bramki. Goście jednak szybko zdołali wyrównać i dalej mecz toczył się bramka za bramkę. W 54 minucie KS Wanda Kraków zyskała trzybramkową przewagę. Co prawda Grunwaldowi udało się ją zniwelować do jednego trafienia, jednak w końcówce znów lepsi okazali się być goście, którzy punktując trzy razy z rzędu wygrali 29:33.

To spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Wiedzieliśmy, że Kraków idzie w drugiej rundzie jak burza. Oni wygrali trzy ostatnie spotkania i należało się zastanowić nad tym co było tego przyczyną. Wanda Kraków chciała wygrać to spotkanie, my także chcieliśmy, ale jakimś niskim nakładem sił. Niestety niektórzy nie dali dzisiaj z siebie wszystkiego – mówił po spotkaniu trener Marcin Księżyk – Większość zawodników bała się rzucać z drugiej linii, w obronie też zagraliśmy za słabo – dodał.

SPR Grunwald – KS Wanda Kraków 29:33 (16:18)

SPR Grunwald: Błaś, Wolniaczyk – Ciepliński, A. Wodarski 2, Płonka 2, P. Lisowski 4, Marchliński 1, Lange 1, Kowal 6, Ł. Wodarski 5, Gasiniec 6, Wolniaczyk, Stogowski 2.

Trener: Marcin Księżyk