Przegrana Ruchu

19-08-2012, 10:31 Sandra Hajduk

Piłkarze Lecha Poznań rozgromili na własnym boisku Ruch Chorzów. Kolejorz pewnie wygrał spotkanie 4:0.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. W pierwszych minutach ładny strzał oddał Marek Zieńczuk. Dobrze interweniował jednak bramkarz Lecha. Później już zdecydowanie dominowali gospodarze. W 11 minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Henriquez. Wykorzystał je Ceesay, który strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce gości. W 34 minucie spotkania Lovrencsics idealnie wrzucił piłkę na głowę Ślusarskiego, który pewnie wykorzystał podanie. To nie był jednak koniec celnych strzałów zawodników Lecha Poznań. Na minutę przed końcem pierwszej połowy bardzo ładną akcją dwójkową popisali się Ślusarski i Lovrencsics. Precyzyjnym strzałem wykończył ją ten drugi. Do przerwy 3:0 prowadził Lech.

W drugiej połowie spotkania piłkarze Ruchu zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Dobrą okazję na strzelenie bramki miał Kuświk, jednak nie trafił on w światło bramki. Lech był bliski zdobycia czwartego gola na dwie minuty przed końcem spotkania. Jednak Ubiparip spudłował w sytuacji sam na sam. Zawodnik ten zrehabilitował się jednak dwie minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lovrencsicsa świetnie uderzył piłkę głową ustalając wynik spotkania na 4:0.