Powrót na właściwy tor

01-10-2012, 19:58 Sandra Hajduk

Kolejarz Katowice – Urania Ruda Śląska 2:4 (2:3)

Chociaż od początku spotkania to Urania nadawała ton gry to w 11 minucie przeprowadzający po raz pierwszy kontrę gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. Zaledwie dwie minuty później po rozegraniu piłki z narożnika i dobrej akcji w środek bramki z siódmego metra skutecznie strzelił Miszka, doprowadzając do remisu. Po niecałych dwóch minutach po bardzo czytelnej akcji ponownie prowadzenie objęli gospodarze. Wtedy to gra stała się bardzo wyrównana. Zarówno goście jak i gospodarze mieli swoje okazje do strzelenia bramki. W 40 minucie to rudzianom udała się ta sztuka. Tym samym strzelili oni bramkę wyrównującą wynik spotykania. Rzut rożny wykorzystał Kamieński, który przy przeciwległym słupku głową skierował piłkę do siatki. Na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania kochłowiczanie wyszli na prowadzenie. Miszka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pewnym uderzeniem w okienko dał swojej drużynie prowadzenie.

Emocjonująca była końcówka drugiej połowy spotkania. W 83 minucie bliscy wyrównania byli gospodarze, ale najpierw strzał z rzutu wolnego obił poprzeczkę a chwilę później piłka wylądowała obok bramki rudzian. Od 85 minuty gospodarze grali w dziesiątkę, co znacznie ułatwiło utrzymanie prowadzenia Uranii. W ostatnich sekundach drugiej połowy kochłowiczanie podwyższyli jeszcze prowadzenie. Po dwójkowej akcji Bujny – Oczko ten drugi wpisał się na listę strzelców podwyższając wynik meczu na 2:4.

Można zatem stwierdzić, że Urania powoli wraca na właściwy tor. Aktualnie rudzianie zajmują siódme miejsce w tabeli.

Urania: Pardela, Baran, Grzesik, Jańczak, Lenkiewicz, Stefanowski ('90 Cieślik), Kamieński, Kornas, Oczko, Zalewski, Miszka ('79 Bujny)

Trener: Stanisław Mikusz