Pogoń gra dalej

13-03-2012, 11:25 Robert Dłucik

Trener koszykarzy Pogoni zapowiedział tydzień temu, że jego podopieczni powalczą w Sosnowcu i postarają się wygrać, by awansować do dalszych gier barażowych o druga ligę. Nowobytomianie słowa dotrzymali i wrócili z Sosnowca w roli zwycięzców. Teraz czas na kolejne zwycięstwa i powrót do rozgrywek centralnych.

Już pierwsze minuty spotkania przyniosły emocje, a to ze względu na wysoką skuteczność obu drużyn, które trafiały niemal wszystkie rzuty. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale do stanu 12:12 goście zdobyli siedem punktów z rzędu, a potem uzyskali nawet dziewięć „oczek” przewagi(14:23). Pierwszą kwartę zakończył rzutem zza połowy boiska Paweł Mol i po pierwszej ćwiartce Pogoń miała przewagę ośmiu punktów. Druga kwarta należała do sosnowiczan, którym udało się odrobić straty, a potem wyjść na pięciopunktowe prowadzenie. Końcówka tej części meczu należała jednak do gości, którzy wypracowali sobie jednopunktową przewagę przed zejściem do szatni.

Nowobytomianie pokazali charakter w trzeciej kwarcie. Wykorzystali nie najlepszą postawę Zagłębie i szybko odskoczyli na 11 punktów, zdobywając od stanu 37:32 16 „oczek” z rzędu. Teraz podopieczni Bogusława Mola mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Wprawdzie w ostatniej odsłonie Zagłębiu udało się zniwelować stratę do dziewięciu punktów (54:63), ale goście szybko wzięli się w garść i szybko przywrócili ład na parkiecie, pokazując, że są zespołem lepszym od sosnowiczan i w pełni zasługują na grę o awans do II ligi.

Zagłębie Sosnowiec – Pogoń 61:76 (18:26, 19:12, 10:21, 14:17)

Pogoń: Skóra 18, Tomecki 16, Wilkin 14, Kuczera 8, Jeleń 8, Mol 4, Cichoń 4, Łapot 2, Zielony 2.

Trener: Bogusław Mol

Pozostałe wyniki:

GKS Tychy – MKS Strzelce Opolskie 84:48, AZS Częstochowa – MKKS Rybnik 100:63, MOSiR Cieszyn – Mickiewicz Katowice 115:65