Pięściarze na medal

18-06-2018, 15:33 Agnieszka Lewko

Jeden złoty i dwa srebrne medale wywalczyli pięściarze UKS-u Śląsk Ruda Śląska  podczas  XLII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Czarne Diamenty”. W Rybniku spotkała się czołówka śląskich i polskich kadetów i juniorów. Nie zabrakło także zawodników z Czech i Słowacji.

Wśród 65 startujących nie zabrakło pięściarzy UKS-u Śląsk Ruda Śląska,  którzy z turnieju wrócili z jednym złotym medalem i dwoma srebrnymi - podkreślił Eugeniusz Sarota, prezes i trener UKS-u Śląsk Ruda Śląska.

Złoto wywalczył  Szymon Jaśkowiec  w wadze 50 kg w kategorii kadet, który w finale pokonał zawodnika  Dominik Radziszewski (BKS Skorpion Szczecin) 3:0, drugie miejsca zajęli: Bartosz Gawron (waga 57kg). który przegrał na punkty z zawodnikiem Dawidem Horvathem (BC Hawiżow) 2:1 i drugi  zawodnik Marcel Janicki przegrał stosunkiem głosów 2:1 z Danielem Skorupą (RMKS Rybnik) w wadze 64kg.