Pierwsze trzy punkty

11-09-2012, 00:06 Sandra Hajduk

Gwiazda Ruda Śląska - Czarni Sucha Góra 2-0 (1-0)

Zawodniczki rudzkiej Gwiazdy po raz pierwszy po awansie do II ligi zainkasowały komplet punktów. Pokonały one przed własną publicznością drużynę Czarnych Sucha Góra.

Już od początku spotkania widać było zdecydowaną przewagę rudzianek. W pierwszych minutach meczu szanse na strzelenie braki miały Marta Chmiel i Iwona Baran jednak za każdym razem dobrze interweniowała bramkarka gości. Zawodniczki Gwiazdy w dalszym ciągu szukały swojej szansy, co zakończyło się powodzeniem w 17 minucie pojedynku kiedy to Iza Łaszczuk nie dość, że wywalczyła sobie wychodzącą na aut piłkę to jeszcze przeprowadziła akcję zakończoną ładnym strzałem, dając tym samym swojej drużynie prowadzenie. Później przed szansą strzelenia bramki stanęła ponownie Marta Chmiel, ale nie udało jej się trafić z pierwszej piłki. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron wyraźnie lepsze były przeciwniczki i to one nadawały ton spotkaniu. Zawodniczki Gwiazdy odżyły dopiero pod koniec meczu. W 80 minucie pojedynku wynik na 2:0 podwyższyła Iwona Baran. Końcówka spotkania należała do Rudzianek. Przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców mogła się jeszcze wpisać między innymi wpuszczona na boisko w 61 minucie Katarzyna Łaszczuk jednak po jej strzale z dobitki piłka odbiła się od słupka. Satysfakcjonującym wynikiem 2:0 i kompletem punktów dla zawodniczek Gwiazdy zakończył się mecz.

- Jestem zadowolony z pierwszego zwycięstwa w drugiej lidze. Co prawda pojawiały się jeszcze błędy w grze dziewczyn, ale myślę, że w nadchodzących treningach je wyeliminujemy– mówił po meczu trener zawodniczek Damian Szol.

Gwiazda: Jeske - Grochowska, Florian, Kęsoń, Wesołowska, Latka (61’ Gawron – 72’ Senderkiewicz), Knapik, Lesik (61’ K. Łaszczuk), I. Łaszczuk, Baran, Chmiel.

Trener: Damian Szol.

Bramki dla Gwiazdy: Izabela Łaszczuk, Iwona Baran.