Pierwsza przegrana

10-09-2012, 23:29 Sandra Hajduk

Sarmacja - Grunwald 2-1 (2-0)

Już na początku spotkania gospodarze pokazali, że nie można ich lekceważyć. W pierwszej minucie meczu interweniować musiał Lamlih, który wybił piłkę spod nóg rywala. Futbolówka wylądowała jednak ponownie pod nogami zawodnika Sarmacji, a ten przelobował rudzkiego bramkarza. Na linii bramki na piłkę czekał co prawda Szczypior ale wcześniej golkiper Grunwaldu zdołał ją wybić na róg. To, co nie udało się na początku udało się chwilę później. Po wybiciu piłki przez Lamliha sędzia podyktował rzut rożny dla gospodarzy, po wykonaniu którego jeden z zawodników Sarmacji głową pokonał rudzkiego bramkarza. Już 8 minut później po dośrodkowaniu w pole karne celnie uderzył zawodnik gospodarzy dając tym samym swojej drużynie dwubramkową przewagę. W 19 minucie meczu piłkę z wolnego w pole karne wrzucił Szczypior, wypiąstkował ją bramkarz Sarmacji, jednak futbolówka spadła prosto pod nogi Ciołka. Zawodnik Grunwaldu strzelił nad bramką.

Początek drugiej połowy był lepszy w wykonaniu rudzkich zawodników, czego efektem była strzelona w 49 minucie bramka kontaktowa. Szczypior wykonał rzut wolny, Szpoton głową skierował piłkę do Maciongowskiego, a ten również głową trafił w słupek, od którego piłka się odbiła i wpadła do bramki. Najbliżej strzelenia drugiej bramki zawodnicy Grunwaldu byli w 75 minucie. Wówczas to Maciongowski odebrał piłkę obrońcy, wszedł w pole karne i strzelił jednak futbolówka przeleciała tuż obok długiego słupka. Po słabej pierwszej połowie i trochę lepszej drugie zawodnicy Grunwaldu zeszli z boiska przegrywając spotkanie 2:1.

Dla rudzkiej drużyny jest to pierwsza porażka w tym sezonie. Wcześniej Grunwald wygrał trzy spotkania a dwa zremisował.

Grunwald: Lamlih - Oswald, Jarczyk, Łęcki (74’ Śmiałkowski) - Szpoton - Ciołek (81’ Kucharz), Maciongowski, Dreszer (46’ Stawowy), Szczypior - Veselji, Kot (44’ Gruchalski).

Trener: Teodor Wawoczny

II trener: Stanisław Cygan i Fryderyk Duda

Bramki dla Grunwaldu: Maciongowski.