Olimp zdobyty

10-12-2012, 15:23 Sandra Hajduk

Szczypiornistki Zgody bez większego problemu pokonały w sobotę zawodniczki Olimpu Grodków 34:20 (17:11).

Chociaż pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne to zaraz po tym inicjatywę przejęły gospodynie, które grając przez chwilę w przewadze po pierwszych dziesięciu minutach spotkania prowadziły 8:1. Dobrze spisywała się wówczas Anna Olszynka, która w tym czasie czterokrotnie pokonała bramkarkę Olimpu. Później tempo spotkania trochę spadło. Mimo tego gospodynie zeszły na przerwę prowadząc 17:11.

Początek drugiej połowy to ponownie ofensywa rudzianek.W ciągu pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy przyjezdne zobaczyły dwie czerwone kartki i grały w podwójnym osłabieniu, zaś w drużynie Zgody parkiet opuścić musiała Natalia Świderska. Liczebną przewagę sukcesywnie wykorzystywały rudzianki. Po kilku celnych rzutach Anny Olszynki, Magdaleny Maciejowskiej i Barbary Jasińskiej gospodynie w 48 minucie wyszły na piętnastobramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach spotkanie ponownie było wyrównane. W drużynie Zgody trzy razy z rzędu punktowała Katarzyna Ignatowa, która ostatecznie ustaliła wynik spotkania na 34:20.

Zgoda Ruda Śl.: Kuligowska 3, Krasnicka 1, Jasińska 5, Ignatowa 6, Maciejowska 4, Bogusz 3, Ploch, Warzecha, Michalska 3, Olszynka 8, Świderska, Muszioł 1.

Trener: Wiktoria Flizikowska.