Obfity w medale weekend zapaśników Slavii

22-11-2015, 21:58 Łukasz Wodarski

Zapaśnicy ZKS Slavia przyzwyczaili kibiców do tego, iż startują w soboty i niedziele na wielu turniejach, nierzadko zdobywając kolejne sukcesy. Nie inaczej wyglądał miniony weekend, podczas którego rudzianie startowali w Olsztynie, Gogolinie i Kraśniku.

Rudzianki z medalami Mistrzostw Polski Młodziczek

Zawodniczki ZKS SLAVIA Ruda Śląska wywalczyły dwa medale podczas odbywających się w dniach
20-21.11.2015 w Olsztynie Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach kobiet. Na najniższym stopniu podium, niezwykle silnie obsadzonej kategorii do 44 kg stanęła Nikol Wiezner, natomiast
o przysłowiowy włos od złotego medalu była rywalizująca w kategorii do 52 kg Paulina Danisz, niestety w drugiej rundzie walki finałowej doznała kontuzji łokcia i musiała uznać  wyższość swojej rywalki
i zadowolić się srebrnym medalem. Bardzo dobry start zanotowała również najmłodsza z naszych zawodniczek Roksana Gwózdek, która zajęła w kategorii do 48 kg piąte miejsce.

Młodzi zawodnicy Slavii pokazali swoją moc na gogolińskich matach

III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Henryka Wołoszyna, który rozegrany został w dniu 21.11.2015 w Gogolinie, był okazją dla młodych zawodników Slavii do sprawdzenia umiejętności
w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami z województwa opolskiego oraz z zagranicy (w zawodach uczestniczyła ekipa z Niemiec). Rywalizacja przebiegała w grupach wiekowych dzieci (10-11 lat)
i młodzików (12-14 lat). Młodzi rudzianie zaprezentowali się doskonale zdobywając "worek medali"
i zdecydowanie zwyciężając w klasyfikacji klubowej.

Maciek Wieczorek i Dawid Strzałka nie spuszczają z tonu

Kolejny weekend i kolejne sukcesy rudzkich zapaśników, tym razem zawodnicy Slavii wystartowali
w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Zawody rozegrane zostały w dniach
20-22.11.2015 w Kraśniku. Oprócz czołówki krajowej w turnieju uczestniczyło wiele ekip zagranicznych, między innymi z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Białorusi czy Czech. Maciej Wieczorek zajął III m w kategorii do 63 kg w grupie kadetów, natomiast Dawid Strzałka stanął na drugim stopniu podium w kategorii do 66 kg w grupie juniorów. Niezły występ zanotował również Bartosz Kowalczyk, który w kategorii do 69 kg wśród kadetów zajął V miejsce.