O jeden faul za daleko

04-02-2013, 22:47 Sandra Hajduk

Gwiazda przegrała poniedziałkowe spotkanie z AZS-em UG Gdańsk i tym samym zamieniła się z tą drużyną miejscem w tabeli – spadając na ostatnią pozycję.

Wynik spotkania otworzyli w czwartej minucie goście – Rafała Krzyśkę pokonał Łukasz Grabowski. Na reakcję Gwiazdy nie trzeba było jednak długo czekać. Nieco ponad minutę później podanie Marka Bugańskiego wykorzystał Adam Jonczyk i było 1:1. W siódmej minucie strzałem z bliska próbował zaskoczyć golkipera gości Szymon Łuszczek, ale ten zachował czujność. Swoich sił próbowali także gdańszczanie, jednak refleksem popisywał się Rafał Krzyśka. W 16 minucie pokonał go jednak  stojący przy bramce Łukasz Olszewski. Rudzianie zdołali jednak przed przerwą wyrównać – podanie Wojciecha Pawlaka wykorzystał Bartosz Siadul doprowadzając do remisu (2:2).

Dobrze weszli w drugą połowę rudzianie. Pokonać golkipera gości próbowali Szymon Łuszczek, Paweł Martyn i Mateusz Omylak. Ostatecznie udało się to Wojciechowi Działachowi, który dobił swoje uderzenie. Jednak chwilę później rudzianie popełnili szósty faul, a rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Grabowski. To nie był jednak koniec. Goście po strzale Dominika Depty z pierwszej piłki w sam róg bramki objęli jednobramkowe prowadzenie. Od tego momentu Gwiazda grała z lotnym bramkarzem. Zemściło się to osiemnaście sekund później, gdy do pustej bramki strzałem z własnej połowy trafił Łukasz Knioch, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:5.

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UG Gdańsk 3:5 (2:2)

Gwiazda Ruda Śląska: Mężyk, Krzyśka - Bugański, Działach, Jonczyk, Martyn, Łuszczek, Omylak, Pawlak, Piasecki, Zabłocki, Siadul, Piskorz

Trener: Rafał Krzyśka