Nieskuteczny Grunwald dalej z jednym punktem na wiosnę

28-03-2015, 14:29 Robert Połzoń

W sobotę „zieloni” nie wykorzystali atutu własnego boiska i przegrali mecz z LKS-em Czaniec- 0:1. Po straconym golu rudzianie zmarnowali wiele bardzo dobrych okazji na zmianę wyniku.

W pierwszej połowie mecz choć nie toczył się na najwyższym poziomie, to był dość wyrównany. Mimo kilku dobrych okazji między innymi Kota i Szczypiora, gospodarze musieli schodzić na przerwę z wynikiem remisowym. Obraz meczu zmieniła strzelona na początku drugiej połowy bramka. Zawodnik LKS-u Czaniec otrzymał piłkę w pole karne i mając przed sobą tylko Soldaka, wpakował piłkę obok niego. Po tym golu „zieloni” ruszyli do ataku. Kolejne akcje rudzian jednak  nie uskrzydlały ich tylko coraz bardziej frustrowały ponieważ nie trafili oni do bramki nawet z najbardziej dogodnych sytuacji. Warto tu odnotować między innymi wyśmienitą wręcz okazję Włodarczyka, który obsłużony pięknym podaniem posłał piłkę pond poprzeczkę. Chwilę później mógł wykazać się Stanisławski, jednak i jego strzał wraz z dobitką nie dały wyrównania. Mimo dalszych prób już do końca spotkania gospodarzom nie udało się odwrócić losów meczu.

- Dla nas był to mecz, w którym nie ważny był styl a liczyły się punkty. Nieudało się go wygrać  z powodu niewykorzystanych sytuacji stuprocentowych -mówił po meczu Andrzej Ziob, II trener Grunwaldu.

Grunwald Ruda Śląska 0:1 (0:0) LKS Czaniec

Grunwald: Soldak - Łęcki, Szpoton (kpt), Wolek, Szczypior - Włodarczyk, Brzozowski, Kiepura, Jaskiernia - Stanisławski, Kot

Rezerwa: Lamlih - Jagodziński, Kowalski, Nowicki, Szczygieł, Maciongowski

Trener: Jacek  Bratek