Mocne wejście akrobatów w nowy sezon

14-09-2017, 14:16 KPKS Halemba

Złoto zdobyły zawodniczki KPKS-u Halemba na rozpoczęcie nowego sezonu startowego.  Podczas Międzynarodowego Turnieju Winobrania, który odbył się w Zielonej Górze, do rywalizacji stanęły dwie trójki zawodniczek KPKS-u w kategorii 11-16 lat.  Szczęście uśmiechnęło się do Julii Sordyl, Barbary Olchawy i Nikoli Janik, które zwyciężyły w pięknym stylu,  zdobywając złoty medal.

Troszkę szczęścia zabrakło natomiast debiutującemu zespołowi w składzie: Laura Gaim, Laura Piekorz i Oliwia Hałupka, które mimo zaciętej walki, zakończyły rywalizację na pechowej czwartej pozycji przegrywając z zespołem z Niemiec o zaledwie 0,05 pkt.

- Turniej Winobrania był kolejnym sprawdzianem, który przybliżył Julkę, Basię i Nikolę do startu w październikowych Mistrzostwach Europy! Ogromne gratulacje dla całej szóstki oraz trenerek Katarzyny Chlebisz i Doroty Kies - mówi Danuta Wodarska, prezes KPKS-u Halemba.

Z kolei w sobotę 9 września w hali MOSiR Ruda Śląska w Halembie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Zawody o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Akrobatyki Sportowej, których organizatorem był KPKS „Halemba”. Zawody zostały przeprowadzone sprawnie, a kibice jak co roku dopisali, zapełniając trybuny hali sportowej. W zawodach wzięli  udział zawodnicy klasy trzeciej sportowej i młodzieżowej. Warto dodać, że w obu imprezach sportowych drużynowo zwyciężyli gospodarze, czyli KPKS „Halemba”, którzy zgodnie z regulaminem PZG będą również organizować te zawody w 2018 roku.