Mocne rozpoczęcie sezonu

08-10-2015, 14:49 Łukasz Wodarski

6 października na hali ZSP nr 2 gościliśmy zespół Sikretu Gliwice, który na koncie posiadał już 3 pkt za zwycięstwo 3:1 w meczu z Mikołowem. Podekscytowanie inauguracją można było wyczuć nie tylko w bojowym nastroju naszych dziewczyn, ale również po raz pierwszy na ‚trybunach’ zgromadziło się tyle kibiców.

Od pierwszego gwizdka na boisku było widać dominację naszego zespołu. Bardzo dobra gra w obronie i przyjęciu przekładała się na kolejne zdobywane punkty w ataku. Dodatkowo nasza zagrywka dość mocno zmuszała Gliwiczanki do popełniania błędów. Dwa pierwsze sety miały podobny przebieg i oba zakończyły się naszym  zwycięstwem przy straconych 16 pkt.  W ich trakcie trener mógł pozwolić sobie na zmiany, m.in. na zagrywkę weszła młoda Martyna Szczurek, która od razu wykonała swoje zadania zagrywając asa serwisowego.

Ostatni set rozpoczęliśmy ze zmianą w przyjęciu, co niestety wprowadziło małe zamieszanie i rozkojarzenie naszych zawodniczek. Pierwszych 7 akcji trafia łupem gliwiczanek. Trener z powrotem wpuszcza na boisko Sobiech i od tego momentu gra zaczyna wyglądać prawidłowo. Przy stanie 8:12 na zagrywkę wchodzi nowa kapitan zespołu Nalewaj, która udawadnia swoją wartość dla drużyny doprowadzając do prowadzenia 17:12 (bezpośrednio z zagrywki zdobywając 4 pkt.). Kolejne dobre zagrywki Wilk i Sobiech, oraz dobra gra w obronie pozwola nam wygrać set do 13 i cały mecz 3:0. Najlepiej punktującymi zawodniczkami meczu zostały Nalewaj i Stencel zdobywając po 11 pkt.

Atmosfera panująca w zespole i na trybunach była kluczem do tak pewnego zwycięstwa. Kibicom dziękujemy za wsparcie i liczymy że pomogą w naszej dalszej walce o punkty.

KPKS Halemba – SiKReT Gliwice 3:0
(25:16, 25:16, 25:14)

Skład: W. Nalewaj (K), K. Szafarczyk, M. Skworc, N. Sobiech, N. Hauptman(L), O. Wilk,  N. Stencel, O. Barczak, M. Wojtaszczyk, M. Szczurek
Trener:  A. Michna