Młoda tenisistka z sukcesami

22-12-2016, 13:22 Agnieszka Lewko

Turniej Masters zorganizowany przez Polski Związek Tenisowy odbył się w dniach 17-9 grudnia w Toruniu. W zawodach wzięła udział Karolina Bartusek, tenisistka klubu KS Mostostal Zabrze. W turnieju tym może wystartować sześć najwyżej sklasyfikowanych na listach PZT zawodników i zawodniczek w kraju.

Karolina Bartusek w swoim roczniku (2003) zajmuje obecnie pierwsze miejsce w kraju w związku z czym wystąpiła jako najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w tym turnieju. Po dwóch wygranych meczach w swojej grupie pokonała w półfinale A. Kopel 6:3 6:0, a następnie w finale wygrała z M. Szpakowską 6:1 6:0. Wynik ten jest kolejnym dużym sukcesem Karoliny, która trenuje pod okiem trenerów Mariny Jeszczenko oraz Zbigniewa Borka. Turniej ten jest jednym z turniejów, który daje przepustkę na reprezentowanie kraju w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Trzeba też wspomnieć, że Karolina w kończących sezon letni Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyła złoty medal, występując w barwach klubu BKT Advantage Bielsko Biała.