Medale rudzkich zapaśników

15-05-2016, 13:36 Robert Połzoń

W dniach 13-14.05.2016 w Krotoszynie rozegrany został Ogólnopolski Turniej młodziczek w zapasach kobiet oraz młodzików w zapasach w stylu wolnym. Ekipa Slavii przywiozła z Wielkopolski osiem medali indywidualnych i pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej w grupie młodziczek.Najlepiej zaprezentowały się Aleksandra Cieślik i Julia Danisz, które w swoich kategoriach wagowych, odpowiednio 32 i 37 kg, zajęły pierwsze miejsca. Na drugim stopniu podium stanęli: Wiktoria Gregorczyk 52 kg oraz Krzysztof Dreja 66 kg, natomiast brązowe medale przypadły w
udziale: Roksany Gwózdek, Magdy Żarskiej, Patrycji Słomskiej i Weroniki Szczepanik.

W ten weekend walczyła także Pogoń. W dniu 14.05.2016 w Mysłowicach odbył się turniej Puchar Śląska Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.W zawodach wystąpili klasycy z Pogoni Ruda Śląska oraz wszystkie kluby stylu klasycznego z Województwa Śląskiego.

W grupie wiekowej dzieci  srebrny medal zdobył  Wiktor Zimny w puli A abrązowy medal Piotr Tabaszewski w puli D. W młodzikach złoty medal wywalczył Szymon Brzeziński 73 kg a srebrne medale zdobyli Rafał Bzdyra 42 kg i Dorian Bzdyra 59 kg.KS ,,Pogoń" Ruda Śląska w klasyfikacji drużynowej wywalczyła 4-miejsce.