Medale akrobatów

23-10-2016, 23:39 Robert Połzoń

W minioną sobotę 22.10.2016 r. odbyły się kolejne zawody akrobatyczne. Do startu w "Dolnośląskich Dniach z Akrobatyką Sportową i Gimnastyką Artystyczną" we Wrocławiu zaproszono kilka zespołów ze śląskiego KPKS Halemba. Wśród ponad 130 zawodników z 14 klubów nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając komplet medali! W kategorii 11-16 lat w trójkach dziewcząt złoty medal zdobyły: Laura Gaim, Julia Bryła i Anna Nowakowska (trener Aleksandra Wodyk); tuż za nimi - na drugim miejscu uplasowały się Julia Olchawa, Barbara Sordyl i Nikola Janik. W tej samej kategorii wiekowej brązowy medal zdobyła dwójka dziewcząt Pola Mendocha i Wiktoria Matysiak. Klub KPKS Halemba reprezentował jeszcze jeden zespół - dwójka dziewcząt w klasie III Emilia Pawlas i Faustyna Osman, które wśród licznej konkurencji wywalczyły brązowy medal! Trenerką wszystkich trzech zespołów jest Katarzyna Chlebisz.

Po zawodach we Wrocławiu emocje opadły, jednak już w najbliższy weekend 28-30.10.2016r. do kolejnych zmagań akrobatycznych staną starsi zawodnicy pod okiem Trener Doroty Kies. W Międzynarodowym Pucharze "Wars i Sawa" w Warszawie wezmą udział: dwójka dziewcząt Monika Skorupa i Laura Piekorz oraz trójka Michalina Czuma, Aleksandra Jawoszek i Dominika Bryła