Manta z piętnastoma medalami

07-02-2017, 09:59 Agnieszka Lewko

Już po raz siódmy w miniony weekend na basenie AWF-u w Katowicach odbyła się bitwa pływacka o Puchar Silesia, czyli Śląsk vs Reszta Polski, w których rudzka „Manta” zdobyła aż 15 medali.

W zawodach wystartowali zarówno młodsi pływacy, jak i czołowi polscy zawodnicy, w tym członkowie kadry Polski.  Podczas zawodów nie zabrakło także pływaków z Ukrainy i Białorusi.  W sumie w rywalizacji wzięło udział 823 zawodników, gdzie doskonale zaprezentowały się zawodniczki rocznika 2007, pod okiem trenera Roberta Mośko. Marta Poppe zdobyła złoto na 100 m  stylem klasycznym, dokładając do tego cztery srebrne medale: na 200, 100 i 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem zmiennym. Jej rówieśniczka, Michalina Skudlik, wywalczyła trzy srebrne medale- na 50 i 100 stylem motylkowym oraz na 400 m stylem dowolnym, a także brąz na 100 m stylem dowolnym. Również w tej kategorii wiekowej Maja Szykowska zdobyła trzecie miejsce na 100 m (styl klasyczny).

W starszych kategoriach wiekowych pod okiem trenera Mateusza Niegota świetnie zaprezentował się Arkadiusz Grychtoł, który zdobył złoto i srebro kolejno na 50 m i 100 m stylem grzbietowym. Michał Trzcionka stanął z kolei na podium, zdobywając brąz na 100 m dowolnym. Dobrze wypadł również Dawid Nowotny, któremu udało się wywalczyć brąz na 100 m (styl motylkowy). Sukces osiągnęła także sztafeta 8 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Magdalena Kobylska, Adam Pawlik, Klaudia Broda, Dominik Gawenda, Natalia Kozubowska, Mateusz Rudek, Natalia Badura i Jakub Pawlaczyk.

Podczas katowickich zawodów zawodnicy „Manty” pobili swoje rekordy życiowe. Dla wielu były to pierwsze starty w tak prestiżowej imprezie. Kilku zawodników było zaraz poza podium.

Zródło: UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska