Lekkoatletyka nie ma przed nimi tajemnic

14-06-2018, 18:26 Agnieszka Lewko

Około 700 dzieci z całego Śląska sprawdziło swoje siły na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. Podczas Mistrzostw Śląska Dzieci uczniowie śląskich szkół i klubów rywalizowali w 13 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych U 12 i U14 oraz U 11 i U 10.

- Przyjechali do nas dzisiaj zawodnicy z przeszło trzydziestu klubów z całego Śląska od Częstochowy, po Żywiec, Bielsko, Racibórz, Sosnowiec, Gliwice. Cieszy nas to, że w zawodach wzięła udział taka duża liczba dzieci. Z naszej Pogoni startuje ich około sześćdziesięciu - powiedział Piotr Prencel, prezes Towarzystwa Lekkoatletycznego Pogoń Ruda Śląska. - Mamy nowy bardzo funkcjonalny  stadion, dlatego warto, żeby często odbywały się na nim różne imprezy lekkoatletyczne. I tak na przykład już 23 czerwca organizujemy na nim miting lekkoatletyczny - dodał.

Zawody zorganizowała rudzka Pogoń we współpracy ze Śląskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Młodzi zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach takich jak: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, bieg przez płotki oraz biegi na różnych dystansach.

Środowe zawody na stadionie w Nowym Bytomiu okazały się bardzo owocne dla lekkoatletów TL Pogoń, ponieważ wywalczyli ono aż osiem medali (2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy).

Złote medale zdobyli: Igor Surma U12 skok w dal - 4,14 m i  Dominik Wartak U12 skok wzwyż - 113 cm. Srebrne medale powędrowały do: Julii Białobrzewskiej U14 80m pł - 16,43, Marii Puławska U12 60m - 9,16, Nikodema Szymańskiego U12 skok wzwyż - 105 cm, Natalii Bernady U14 600m - 1'50,62, a także do sztafety (Bruner, Konieczny, Malawski, Surma) U12 4x100 - 60,98. Brązowy medal wywalczyła Zuzanna Czyż U14 1000m - 3'34,22. W sumie w Mistrzostwach Śląska na otwartym stadionie rudzcy zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli 25 krążków!