Kamila Kulwicka piąta

27-09-2018, 09:57 ZKS Slavia Ruda Śląska

Zawodniczka ZKS-u Slavia Ruda Śląska zdobyła piąte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek w zapasach kobiet, które odbyły się w słowackiej Trnavie.

W pierwszym pojedynku Kamila Kulwicka w kategorii do 72 kg bez  większych problemów, uporała się z reprezentującą Turcję Tugbą Kilic. Podczas drugiej walki przegrała z Francuzką Koumbą Larroque, która zdobyła może pochwalić się osiągnięciami w grupie seniorek i była zdecydowaną faworytką tej kategorii wagowej. Kolejny pojedynek, to tak zwany repasaż z reprezentantką Indii. Kamila wyszła z tej walki obronną ręką, pokonując swoją przeciwniczkę przez przewagę techniczną 14:2. Zwycięstwo z Hinduską pozwoliło naszej zawodniczce stanąć do walki o brązowy medal Mistrzostw Świata. Reprezentantka Chin Fanwen Schen, okazała się być niesłychanie wymagającą przeciwniczką, walka decydująca o brązowym medalu była bardzo wyrównana i emocjonująca, ale niestety w ostatecznym rozrachunku zakończyła się zwycięstwem Chinki 6:4.

Warto dodać, że Kamila Kulwicka ma zaledwie 18 lat i przed sobą jeszcze dwuletnią perspektywę startów w grupie juniorek, a w tym roku wywalczyła  piąte miejsce Mistrzostw Europy Juniorek, drugie miejsce Mistrzostw Polski Seniorek i Tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Trenerką Kamili jest Elżbieta Garmulewicz.